منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

نرم‌افــزار

 

 
جستجو
      
   

ارشيو پيغام کوتاه
Anonymous: چه كسي مي‌گويد كه گراني اينجاست؟ دوره ارزاني است./ تن عريان ارزان؛ و دروغ از همه چيز ارزانتر./ آبرو قيمت يك تكه نان؛ و چه تخفيف بزرگي خورده است، قيمت هر انسان!
Anonymous: اولين بار که ناسا فضانوردان خود رابه فضا فرستاد متوجه شد خودکارها درجايي که جاذبه صفر است نمي نويسند، براي مبارزه با اين مشکل دانشمندان ناسا يک دهه وقت صرف کردنند و بعد از خرج شدن 12ميليارد دلار توانستند خودکاري بسازند که در جاذبه صفر در زير آب و بر تمام سطوح بجز شيشه مينوشت و جوهرش در منهاي 300 درجه سانتي گرادهم يخ نميزد. اما روسها در اين ميان راه حل بهتري پيدا کردند : ! از همان ابتدا با مداد مي نوشتند !
rahil: رقص دختران هندی را بیشتر از نماز پدر و مادرم دوست دارم. چون آنها از روی عشق و علاقه می رقصند ولی پدر و مادرم از روی عادت نماز می خوانند. (دکتر علی شریعتی)
Anonymous: ايرانی به هندويی گفته بود: فرنگی ها هند را چطور گرفتند؟ هندو جواب داد: همان طور که ايران را گرفتند. ايرانی برآشفت که: ايران را کسی نگرفته است، خودمان سلطنت مستقله داريم. هندو به ريشخند گفت: بله ما هم همين طور می دانستيم، يک وقت ديديم و فهميديم که اسير و عبيد فرنگی ها شده ايم ...
rahil: وقتي كبوتري شروع به معاشرت با كلاغ‏ها مي‏كند پرهايش سفيد مي‏ماند، ولي قلبش سياه مي‏شود. دوست داشتن كسي كه لايق دوست داشتن نيست اسراف محبت است. (دكتر علي شريعتي)
masih: در حالي که روز سه‌شنبه هشتم بهمن‌ماه، محمود احمدي‌نژاد ، لايحه بودجه سال ۱۳۸۸ را تقديم مجلس و در نطق ‏خود اعلام کرد که به دليل کاهش درآمدها هزينه‌ها را به حداکثر ۳۷ ميليارد دلار محدود خواهد کرد، ‌خبرها ‏حکايت از آن دارد که بودجه کلاني به حميد مولانا، مشاور وي در آمريکا تخصيص داده شده است.‏
Anonymous: يکي از زلزله زدگان بم در اعتراض به بي توجهي دولت به مشکلات زلزله زدگان در مقابل ساختمان رياست ‏جمهوري‎ ‎خود را به آتش کشيد.‏خبر خودسوزي اين مرد زلزله زده از سوي مقامات دولتي و رسانه هاي نزديک به آنها سانسور شد، اما کارگران ‏شرکت صنايع فلزي که روز سه شنبه طي تجمعي مقابل رياست جمهوري در خيابان پاستور در انتظار بازگشت ‏نماينده خود از داخل اين ساختمان بودند، اين خبر را در اختيار رسانه ها قرار دادند.‏
Anonymous: خبرگزاری مهر: طی 21 ماه گذشته 48 تهرانی در اثر سوء تغذیه مرده‌اند! و بعضیها ضجه به حال غزه می‌زنند!
vakil: وطن یعنی دویدن در پی نان... وطن یعنی کمک کردن به لبنان... وطن یعنی عرب را چاق کردن... معلم های خود را داغ کردن... وطن یعنی خرید تاید و شامپو... وطن یعنی رئیس جمهور هالو... وطن یعنی صف نون و صف شیر ... وطن یعنی همش درگیر درگیر... وطن یعنی همین بنزین، همین نفت.. همین نفتی که توی سفره ها رفت ... وطن یعنی که اصلاحات "چینی"... وطن یعنی که روی خوش نبینی ... وطن یعنی همین آیینه دق ... وطن یعنی خلایق هر چه لایق
hosein: اگر زندگی پر از فراز و نشیب است، برای رسیدن به اوج در نشیب می رویم. هم سرعت بیشتری دارد و هم ساده تر است. وقتی به نقطه ی اوجمان که همان قعر زندگی است رسیدیم چون تا اوج فراز راه دراز است می نشینیم و لعنت می فرستیم بر کسانی که به کمک ما نمی آیند.
Anonymous: شايد بزرگترين مشكل ملت ما مردم غزه باشند...!!!!
Anonymous: miduoni chera vaghti Adam bozorg mishe ba khodKar minevisee??! chun yad begire ke har eshtebahii PAK nemishe
Anonymous: اين كلام زرتشت را بايد با طلا نوشت.
kamranvah: ستيز من تنها با تاريكي است و برای ستيز با تاريكی، شمشير به روی تاريكی نمی كشم، چراغ می افروزم... (اشو زرتشت)
Anonymous: شروع می شود؛ اول وضو، بعد نیت. حالا ۲۱ نماز چهار رکعتی، هفت نماز دو رکعتی، و در آخر هفت نماز سه رکعتی، در مجموع ۱۱۹ رکعت نماز خوانده شد. هر رکعت نماز با احتساب مدت زمانی که در موقع گفتن «تشهد» و «سلام» و یا «قنوت» صرف می شود حدوداً ۱۵۰ ثانیه (دو و نیم دقیقه) زمان می برد، این یعنی خواندن ۱۱۹ رکعت نماز حدوداً چهار و نیم تا پنج ساعت وقت لازم دارد. این یک هفته نماز قضا از طرف مرد یا زنی که حالا مرده، دستش از دنیا کوتاه شده و او به جای آن مرد یا زن بخشی از دین (حق الله) را به خدا ادا کرده است و در عوض برای آن به جای این ۱۱۹ رکعت نماز حدوداً ۵ هزار تومان گرفته است. او کسی است که خیلی ها می شناسندش، وقتی کسی در «تهران» یکی از عزیزانش را از دست می دهد، پیش او می آید و نماز و روزه به او سفارش می دهد، تا مرده ای که در قبرستان خوابیده است به خاطر نخواندن نماز یا درست نخواندن نمازش در عذاب نباشد. به او می گویند «اجیر». خواندن نماز و گرفتن روزه در واقع حالا شغل او محسوب می شود. شغلی که برای گذران زندگی انتخاب کرده و یک سجاده و مهر، وقت، اعتماد، ایمان و تدین و خواندن صحیح «حمد و سوره» اصلی ترین ملزومات آن به شمار می روند. و البته این شغل نیاز به سرمایه مادی ندارد، هرجا می شود آن را انجام داد فقط نباید غصبی باشد و البته از مالیات هم معاف است. شغلی که خود او هم از آن بهره مند می شود، چون آن ها که این شغل را دارند معتقدند همزمان با ادای دین موکل خود، خودشان هم ثواب می برند…
hosein: زن عشق می كارد و كینه درو می كند...دیه اش نصف دیه توست و مجازات زنایش با تو برابر...می تواند تنها یك همسر داشته باشد و تو مختار به داشتن چهار همسرهستی... برای ازدواجش ــ در هر سنی ـاجازه ولی لازم است و تو هر زمانی بخواهی به لطف قانونگذار می توانی ازدواج كنی...در محبسی به نام بكارت زندانی است و تو...او كتك می خورد و تو محاكمه نمی شوی...او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می كنی...او درد می كشد و تو نگرانی كه كودك دختر نباشد...او بی خوابی می كشد و تو خواب حوریان بهشتی را می بینی...او مادر می شود و همه جا می پرسند نام پدر.... و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد...و قرن هاست كه او؛ عشق می كارد و كینه درو می كند چرا كه در چین و شیارهای صورت مردش به جای گذشت زمان جوانی بر باد رفته اش را می بیند و در قدم های لرزان مردش؛ گام های شتابزده جوانی برای رفتن و درد های منقطع قلب مرد؛ سینه ای را به یاد می اورد كه تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می كند...و اینها همه كینه است كه كاشته می شود در قلب مالامال از درد...! و این, رنج است, (دکتر علی شریعتی)
rahil: چهار چیز است که نمی توان آنها را بازگرداند : سنگ ... پس از رها کردن ! حرف ... پس از گفتن ! موقعیت... پس از پایان یافتن ! زمان ... پس از گذشتن !
rahil: انيشتين: اگر انسان ها در طول عمر خويش ميزان كاركرد مغزشان يك ميليونيوم معده شان بود اكنون كره زمين تعريف ديگري داشت
Anonymous: Greeting. Experience is a good teacher, but she send in terrific bills. I am from France and too bad know English, please tell me whether I wrote the following sentence: "Guide behind how to draw cartoons, has how to draw cartoons defines the word shovelware." Thank you very much :-). Tobias.
Anonymous: طرف خیال میکند تنگه هرمز هم مثل لوله فاضلاب آپارتمان است که اگر یک خورده آت و آشغال بریزیم و از اینطرف مسیرش را ببندیم گند و کثافت از وسط آشپزخانه همسایه طبقه پایینی میزند بیرون!
daneshjoyane-mostagh: « برای اینکه دولت مصر را مجبور کنیم تا مرز مشترک خود با اسرائیل را باز کند٬ باید تنگه هرمز را ببندیم!» منبع: سایت انصار نیوز [URL]
hosein: در عجبم از مردمي كه خود زير بار ظلم و ستم به سر ميبرند و به حال حسيني ميگريند كه ازاد زيست. دكتر علي شريعتي
norouzi: مارتين لوتر كينگ:اگر يك مرد چيزي كشف نكرده باشد كه بخاطرش بميرد، او مناسب زندگي نيست.
Anonymous: برخي از افراد بخاطر اينكه اكسيژن كافي نمي‌خورند خفه مي‌شوند، برخي نيز از فرط آنكه بيش از حد، آب تنفس مي‌كنند خفه مي‌شوند، برخي نيز از بس كه حرف مي‌زنند و عده‌اي نيز از بس كه مي‌شنوند خفه مي‌شوند. اصولا آدم‌ها دو دسته‌اند: آنهايي كه خفه مي‌شوند و آنهايي كه خفه نمي‌شوند. آنهايي هم كه در حال خفه شدن هستند بوسيله فردي بنام نجات غريق، سعي در نجات دادن آنها مي‌كنند. حالا نمي‌دانم تكليف آن دسته از افراد كه توسط خود نجات غريق‌ها خفه مي‌شوند چيست؟!
Anonymous: الهی هر که با توسازد گويند ديوانه است وهر که با خود پردازد گويند بيگانه است چون خود دانی که اين ترانه است هدايت فرما که عذرها بهانه است.
1  2  3  4  5  6  7  8

صفحه 1 / 8      بعد
Shout Box ©

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir