منوی سایت

 

 

سخن ديگران

   

گالري آثار هنري

 

 

ورود به سایت

 
نام کاربری

رمز عبور

کد امنیتی: کد امنیتی
محل تايپ كد امنيتي

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
 

نرم‌افــزار

 

 
پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني: پاسخ به سوالات

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

پاسخ به سوا: محمدعلی طاهری
 
پاسخ به سوالات

 
به نام پروردگار انسانیت که داوری­اش استوارترین داوری است
 
 
با سلام و احترام،
نظر بر قوت آراء حضرتعالی در باب دیدگاه­های بشر دوستانه دین مبین اسلام و با سپاس از حمایت­های ارزشمندتان از حقوق شهروندی هم میهنانی که به اتهامات عقیدتی گوناگون، از برخی حقوق خود محروم و به برخی رنج­ها گرفتارند، به استحضار می­رساند که محمدعلی طاهری، دگراندیش و بنیانگذارعرفان کیهانی (حلقه) که دو طب مکمل «فرادرمانی» و «سایمنتولوژی» را نیز بنیان نهاده و معرفی کرده است، سالهاست که مورد هتک حرمت، حبس انفرادی و محرومیت از عدالت و حقوقی است که خود در نامه­ای به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، جناب احمد شهید، بخشی از آنها را متذکر شده است.
تمام مدت بازداشت دوم ایشان از تاریخ 14 اردیبهشت 1390 که تا کنون در بند 2 الف زندان اوین ادامه دارد و بر خلاف قانون (که بازداشت موقت را 4 ماه می­داند)، همچنان بازداشت موقت تلقی می­گردد، در حبس انفرادی و تحت فشار، بازجویی­های طاقت فرسا و تفتیش عقیده همراه با بی احترامی و قانون­ستیزی (برای اثبات افساد فی­الارض) سپری شده است و نیز محکومیتی پنج ساله و جریمه نقدی که در زمستان سال 90 و به جرائم بی مبنای توهین به مقدسات، تحصیل مال نامشروع (حق التدریس) و ...، برای ایشان در نظر گرفته شده است، تنها گوشه­ای از مداخله جفاکارانه اطلاعات سپاه در اعمال قدرت بر قوه قضائیه و به منظور صدور احکامی ناعادلانه علیه ایشان است که ارکان آن، بر جوسازی و دروغ پردازی واقع می­باشد.
اندیشه محمدعلی طاهری، مبتنی و متکی بر «رحمانیت خداوند» و حقیقت «ایاک نعبد و ایاک نستعین» است و به نظر می­رسد کارآمدی آموزه­های وی و استقبال روزافزون مردم از آن اندیشه که امکان برخورداری صاحبان همه ادیان و مکاتب از ارتباط با خداوند را همسان می­داند و بر شمول رحمت الهی تأکید دارد، موجب ناخرسندی نهادهای امنیتی کشور گردیده است؛ تا جایی که ادعا دارند موفق به اخذ فتوا از 15 مرجع تقلید مبنی بر ارتداد این مرد صلح­اندیش شده­اند و عزم خود را برای صدور حکم اعدام وی، جزم کرده­اند.
در تمام چند سال گذشته (از سال 1386)، رسانه­های دولتی از انواع تهمت و افترا به این مرد، فروگذار نکرده­اند و در کنار نمایش­ها و شاکی­تراشی­های چند روحانی جوان و کم سواد (از مؤسسه بهداشت معنوی) در فرهنگسرای فردوس و دیگر مراکز آموزشی، کتابهای ضعیفی نیز در نقد فرمایشی و ژورنالیستی تفکر او به رشته تحریر در آمده است که پرپیمانه­ترین آنها (کتاب افسون حلقه) در کتابی با عنوان «حلقه افسون و افسانه نیست» پاسخ یافته است.  
در ادامه پویش­های مردمی که از سال گذشته و در نقاط مختلف ایران و جهان، در حمایت از این معلم تحت ظلم، شکل گرفته است، چندی پیش، بیش از 2000 نفر از مردم، در نامه سرگشاده­ای به دبیرکل محترم سازمان ملل، جناب بان کی مون، خواستار حمایت مجامع بین المللی از همه زندانیان بی­گناه عقیدتی و سیاسی و آزادی ایشان گردیدند و هم اکنون، اعتراضات خود ایشان به اطاله دادرسی و اصرار بازجویان و بازپرس پرونده بر صدور حکم اعدام، به دوازدهمین اعتصاب غذا انجامیده است که تا احقاق حقوق قانونی، قصدی بر پایان بخشیدن به آن نیست.
لذا، خواهشمند است ضمن اعلام نظر در خصوص «آزادی اندیشه و بیان» در اسلام، به صلاحدید خود، در دفاع از حقوق این هم میهن گرامی، یاریگر ما باشید و باری دیگر، مخالفت خود با خشونت علیه صاحبان اندیشه را اعلام فرمایید.
با درود و سپاس و آرزوی توفیق الهی
جمعی از شاگردان استاد محمدعلی طاهری
 

دوشنبه، 14 ارديبهشت ماه ، 1394 بازدید:2636 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 2636 بار بازديد شده
 

پاسخ به سوا: ارتداد؛ بدعت و سب النبی
 
پاسخ به سوالات

با عرض سلام و ادب....... همانگونه كه شايد مطلع باشيد دستگاه قضايي جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 2/7/1393 آقاي محسن اميراصلاني را به جرم ارتداد، بدعت در دين و افساد در زمين اعدام نمود. اگر چه بعد از اعدام ايشان دستگاه قضايي مدعي شد كه علت اصلي اعدام آقاي اميراصلاني تجاوز به عنف بوده كه اين ادعا از سوي وكيل و خانواده ايشان رد گرديد. خيرا نيز براي آقاي سهيل عربي به اتهام سب النبي حكم اعدام صادر كرده اند......  آيا از نظر احكام و مباني دين اسلام صدور چنين احكامي صحيح است يا خير؟
 

شنبه، 15 آذر ماه ، 1393 بازدید:3903 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 3903 بار بازديد شده
 

پاسخ به سوا: پاسخ به پرسشهای دكتر محمد نوری‌زاد
 
پاسخ به سوالات

پاسخ به پرسشهای دكتر محمد نوری‌زاد
 
پرسش های من، گرچه گاه از حوزه ی متداول مراجعات دینی مردم دور می افتد، باورم اما بر این است که در عالم، هیچ پرسشی یافت می نشود که داٌب دین براو بار نگردد. پس، صراحت نهفته در این پرسش ها را برمن ببخشایید و صبورانه به پاسخگویی آنها همت فرمایید. پرسش های من، برآمده، وگزیده ی مختصری از هزار هزار سخن پنهان مانده در سینه ی مردمی است که این روزها، چشمی از امید به آستان شمایان دارند و متاسفانه، بخش وسیعی از امید خود را به کارکردهای این دینی که جمهوری اسلامی ایران برانتشار آن اصرار می ورزد، از دست داده اند . اگر به پاسخگویی یک یا چند پرسش متمایل نبودید، به هرچه که مقدور شریفتان است پاسخ گویید . مهم، مشارکت حضرت شماست در این داد و ستد علمی و اجتماعی :
 

دوشنبه، 24 مرداد ماه ، 1390 بازدید:9424 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 9424 بار بازديد شده
 

پاسخ به سوا: سوال
 
پاسخ به سوالات

سوال

 

آيا نشانه‌هايي كه در زمان تولد پيامبر(ص) ذكر شده مثل خاموش شدن آتشكده فارس، خشك شدن درياچه ساوه، ترك خوردن..... واقعيت داره يا داستان است و اگر واقعيت دارد مگر آن زمان همه جا مي‌دانسته‌اند كه پيامبر قرار است به دنيا بيايد كه همان شب وقايع را ثبت كنند؟ چه بسا كه مي‌گويند تاريخ امام حسين 400 سال بعد نوشته شده.

 

پاسخ

 

در زمان ولادت پيامبر اكرم(ص) در شهر مكه بيش از سيصد بت وجود داشته، اگر چنانچه آن داستانها حقيقت مي‌داشت بسيار بجا بود تا حداقل يكي از آن بتها تركي كوچك برمي‌داشت، نه آنكه هزاران كيلومتر آن طرفتر اتفاقاتي آنچناني بيافتد (كه اساسا اثبات كنند‌ه‌ي هيچ چيزي نيست). به نظر حقير ممكن است اين داستانها را اعراب براي توجيه كردن حملات و كشورگشايي‌هاي خود، ساخته باشند. بهر شكل اين داستانها تماما دروغ تاريخي محض است.

شنبه، 26 بهمن ماه ، 1387 بازدید:5724 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5724 بار بازديد شده
 

پاسخ به سوا: سوال
 
پاسخ به سوالات

سوال

 

من وب شما را مطالعه كردم؛ اگر چه يك طلبه مبتدي هستم اما اكثر فتواي كه شما داده‌ايد خلاف قوانين اسلام است. مثلا اعتقاد به كتب تورات و .... و ساير موارد كه مورد اعتراض بعضي آقايان قرار گرفته‌ايد به نقل از سايت خود شما! خواهش مي‌كنم كه يك خرده اطلاعات بمن بدهيد راجع به خودتان. بعد سوال: به نظر شما با دختر باكره ميتوان صيغه كرد؟ خواهشمندم انواع تكليف را برايم بنويسيد.

 

پاسخ

 

جهت اطلاع شما بايد عرض كنم كه: اولا پاسخهايي كه حقير به برخي سوالات داده‌ام به هيچ عنوان جنبه‌ي افتايي ندارد كه از شكل و سياق پاسخ‌ها اين امر به خوبي هويداست. همچنين است به پرسش شما.

ثانيا اينكه فرموديد نظرات بنده در مورد كتب مقدس خلاف قوانين اسلام است صحيح نمي‌باشد، بهتر بود مي‌فرموديد كه خلاف نظر برخي از آقايان علماء است، كه اين اختلاف نيز امري طبيعي است. هر چند كه حقير در ملاقاتها و صحبتهايي كه در مورد مذكور با برخي از آقايان مراجعي كه با آنان مراوده دارم، تاكنون مخالفتي نديدم و تنها كسي كه با بنده مخالفت كرده آيت الله منتظري مدظله بوده است. اگر باز چنانچه ديگر آقايان نيز با نظر حقير مخالف باشند، قطعا همان پاسخي را كه به حضرت آيت الله منتظري مدظله داده‌ام، خواهم داد. اين كمترين هيچ سخني از خود نگفتم و براي هر يك از نظراتم مدارك و استنادات و استدلالات انكارناپذير ارائه كرده‌ام.

اما در مورد متعه دوشيزه كه فرموديد، اين كمترين مطلقا عقد انقطاعي را قبول ندارم.

شنبه، 26 بهمن ماه ، 1387 بازدید:5566 نظرات نظر دهيد! ادامه اين مطلب 5566 بار بازديد شده
 

 

ساعت فلش

كد ساعت

 

 

 

 

اوقات شرعي

 

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

 

جستجو

 


 

مجموع تصاوير

 

 

نظرسنجی

 
چه چیز به انسان ارزش می دهد؟

دین و مذهب
ملیت و نژاد
علم و دانش
ثروت و قدرت
انسانیتنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 1909
 

تماس

 

 

 

لینكها

 

پايگاه اطلاع رساني دفتر عبدالحميد معصومي تهراني


تمام لينك ها


لينكستان

Reza Moraadi Ghiyas aabadi


The Zarathushtrian


Ayatullah Rohani


Arots7


Missiom Group of peacel


.bahai Faith


Vatican


Asharqalawsat


montazeri


َAyatullah Sistani


Alazhatr


Ayatollah Saanei


Ayatullah Vahid KHorasani


 

 

  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

 

mashhadteam.ir